European Championships Qualifiers, Champions Cup Rugby, Brazilian Grand Prix and much, much here. All live. All here.

FOOTBALL

Monday 11 November 2019

  • FA Cup First Round
    Harrogate Town v Portsmouth 19.45 (BT Sport)
  • Northern Irish Premiership
    Larne v Crusaders 19.45 (Sky Sports)

Tuesday 12 November 2019

  • Women’s International
    Czech Republic v England 19.15 (BBC Two)

Thursday 14 November 2019

  • European Championships Qualifiers
    Turkey v Iceland 17.00 (Sky Sports)
    England v Montenegro 19.45 (ITV)
    Portugal v Lithuania 19.45 (Sky Sports)

Friday 15 November 2019

  • European Championships Qualifiers
    Norway v Faroe Islands 17.00 (Sky Sports)
    Bosnia-Herzegovina v Italy 19.45 (Sky Sports)
    Spain v Malta 19.45 (Sky Sports)
  • Scottish Challenge Cup Quarter-Final
    Raith Rovers v Elgin City 19.45 (BBC Alba)

Saturday 16 November 2019

  • European Championships Qualifiers
    Cyprus v Scotland 14.00 (Sky Sports)
    Azerbaijan v Wales 17.00 (S4C/Sky Sports)
    Russia v Belgium 17.00 (Sky Sports)
    Northern Ireland v Netherlands 19.45 (Sky Sports)
    Germany v Belarus 19.45 (Sky Sports)
  • National League
    Yeovil Town v Dover Athletic 17.20 (BT Sport)

Sunday 17 November 2019

  • European Championships Qualifiers
    Luxembourg v Portugal 14.00 (Sky Sports)
    Kosovo v England 17.00 (ITV)
    Bulgaria v Czech Republic 17.00 (Sky Sports)
    Albania v France 19.45 (Sky Sports)
  • League One
    Tranmere Rovers v Wycombe Wanderers 12.00 (Sky Sports)
  • FA Women’s Super League
    Tottenham Hotspur v Arsenal 15.00 (BT Sport)

RUGBY UNION

Friday 15 November 2019

  • Champions Cup
    Gloucester v Toulouse 19.00 (BT Sport)

Saturday 16 November 2019

  • Champions Cup
    Bath v Ulster 12.30 (BT Sport)
    Glasgow Warriors v Sale Sharks 12.45 (BT Sport)
    La Rochelle v Exeter Chiefs 15.00 (BT Sport)
    Leinster v Benetton 15.00 (BT Sport)
    Clermont Auvergne v Harlequins 17.15 (BT Sport)
    Ospreys v Munster 17.15 (BT Sport)
  • Challenge Cup
    Bordeaux Begles v Wasps 19.45 (BT Sport)
  • Women’s International
    England v France 13.10 (Sky Sports)

Sunday 17 November 2019

  • Champions Cup
    Northampton Saints v Lyon 12.30 (BT Sport)
    Connacht v Montpelier 12.45 (BT Sport)
    Racing 92 v Saracens 15.00 (BT Sport)

CRICKET

Monday 11 November 2019
West Indies Super 50 Cup 17.30 (BT Sport)

Wednesday 13 November 2019
West Indies Super 50 Cup 22.15 (BT Sport)

AMERICAN FOOTBALL

Sunday 17 November 2019
CFL East Final 18.00 (BT Sport)
CFL West Final 21.00 (BT Sport)

BASKETBALL

Sunday 17 November 2019
NBA – Boston Celtics @ Sacramento Kings 22.30 (Sky Sports)

DARTS

Monday 11 November 2019
Grand Slam of Darts 19.00 (Sky Sports)

Tuesday 12 November 2019
Grand Slam of Darts 19.00 (Sky Sports)

Wednesday 13 November 2019
Grand Slam of Darts 19.00 (Sky Sports)

Thursday 14 November 2019
Grand Slam of Darts 19.00 (Sky Sports)

Friday 15 November 2019
Grand Slam of Darts 19.00 (Sky Sports)

Saturday 16 November 2019
Grand Slam of Darts 20.00 (Sky Sports)

Sunday 17 November 2019
Grand Slam of Darts 13.00 (Sky Sports)

GOLF

Thursday 14 November 2019
Nedbank Golf Challenge Day One – from opening (Sky Sports)
Mayakoba Golf Classic Day One 18.00 (Sky Sports)

Friday 15 November 2019
Nedbank Golf Challenge Day Two – from opening (Sky Sports)
Mayakoba Golf Classic Day Two 18.00 (Sky Sports)

Saturday 16 November 2019
Nedbank Golf Challenge Day Three – from opening (Sky Sports)
Mayakoba Golf Classic Day Three 19.00 (Sky Sports)

Sunday 17 November 2019
Nedbank Golf Challenge Day Four – from opening (Sky Sports)
Mayakoba Golf Classic Day Four 19.00 (Sky Sports)

HORSE RACING
Live coverage every day from 13.00

ICE HOCKEY

Tuesday 12 November 2019
KHL – Dinamo Riga v Salavat Yulaev 17.30 (FreeSports)

Wednesday 13 November 2019
EIHL – Glasgow Clan v Cardiff Devils 19.30 (FreeSports)

Thursday 14 November 2019
SHL – Skellefteå v Växjö

MOTOR SPORT

Thursday 14 November 2019
WRC Australia Day Two 20.45 (BT Sport)

Friday 15 November 2019

  • Brazilian Grand Prix Practice 13.00 & 17.00 (Sky Sports)
  • WRC Australia Day Three 21.00 (BT Sport)

Saturday 16 November 2019

  • Brazilian Grand Prix Practice 14.00 (Sky Sports)
  • Brazilian Grand Prix Qualifying 17.00 (Sky Sports)
  • WRC Australia Day Four 19.00 (BT Sport)
  • Moto GP Grand Prix of Valencia qualifying 11.00 (BT Sport)
  • Moto E Grand Prix of Valencia 15.00 (BT Sport)

Sunday 17 November 2019

  • Brazilian Grand Prix 16.10 (Sky Sports)
  • Moto GP Grand Prix of Valencia Race Day from opening (BT Sport)

SNOOKER

Monday 11 November 2019
Northern Ireland Open Day One 12.45 & 18.45 (Eurosport)

Tuesday 12 November 2019
Northern Ireland Open Day Two 12.45 & 18.45 (Eurosport)

Wednesday 13 November 2019
Northern Ireland Open Day Three 12.45 & 18.45 (Eurosport)

Thursday 14 November 2019
Northern Ireland Open Day Four 12.45 & 18.45 (Eurosport)

Friday 15 November 2019
Northern Ireland Open Quarter-Finals 11.45 & 18.45 (Eurosport)

Saturday 16 November 2019
Northern Ireland Open Semi-Finals 12.45 & 18.45 (Eurosport)

Sunday 17 November 2019
Northern Ireland Open Final 12.45 & 18.45(Eurosport)

SQUASH

Thursday 14 November 2019
PSA World Championships Men’s Semi-Finals 14.00 (BT Sport)

Friday 15 November 2019
PSA World Championships Men’s Semi-Finals 14.00 (BT Sport)