Great Britain in the Davis Cup, European Championship football, Test cricket, international club rugby and much, much more. All live. All here

FOOTBALL

Monday 18 November

  • European Championships Qualifiers
    Republic of Ireland v Denmark 19.45 (Sky Sports)
    Spain v Romania 19.45 (Sky Sports)
    Italy v Armenia

Tuesday 19 November

  • European Championships Qualifiers
    Germany v Northern Ireland 19.45 (Sky Sports)
    Wales v Hungary 19.45 (Sky Sports/S4C)
    Scotland v Kazakhstan 19.45 (Sky Sports)
    Belgium v Cyprus 19.45 (Sky Sports)

Friday 22 November

  • Championship
    Fulham v QPR 19.45 (Sky Sports)
  • Scottish Cup Third Round
    Linlithgow Rose v Falkirk 19.05 (BBC Scotland)
  • Northern Irish Premiership
    Glenavon v Linfield 19.45 (BBC Two NI)
  • Bundesliga
    Borussia Dortmund v Paderborn 19.30 (BT Sport)
  • Ligue 1
    Paris Saint-Germain v Lille 19.45 (BT Sport)
  • La Liga
    Levante v Real Mallorca 20.00 (Premier Sports)

Saturday 23 November

  • Premier League
    West Ham United v Tottenham Hotspur 12.30 (BT Sport)
    Manchester City v Chelsea 17.30 (Sky Sports)
  • Championship
    Charlton Athletic v Cardiff City 12.30 (Sky Sports)
  • National League
    Maidenhead United v Woking 17.20 (BT Sport)
  • Bundesliga
    RB Leipzig v Cologne 17.30 (BT Sport)
  • Ligue 1
    Brest v Nantes 19.00 (BT Sport)
  • La Liga
    Leganes v Barcelona 12.00 (Premier Sports)
    Granada v Atlético Madrid 17.30 (Premier Sports)
    Real Madrid v Real Sociedad 20.00 (Premier Sports)
  • Serie A
    AC Milan v Napoli 17.00 (Premier Sports)
    Torino v Inter Milan 19.45 (Premier Sports)
  • A-League
    Perth Glory v Sydney 10.45 (BT Sport)

Sunday 24 November

  • Premier League
    Sheffield United v Man Utd 16.30 (Sky Sports)
  • Championship
    Middlesbrough v Hull City 12.00 (Sky Sports)
  • Scottish Premiership
    Hamilton Academical v Rangers 12.15 (BT Sport)
    St Johnstone v Aberdeen 15.00 (Sky Sports)
  • Bundesliga
    Augsburg v Hertha Berlin 14.30 (BT Sport)
    Hoffenheim v Mainz 17.00 (BT Sport)
  • Bundesliga 2
    VfB Stuttgart v Karlsruher 12.30 (BT Sport)
  • Ligue 1
    Bordeaux v Monaco 14.00 (BT Sport)
    St Étienne v Montpellier 16.00 (BT Sport)
    Toulouse v Olympique Marseille 20.00 (BT Sport)
  • La Liga
    Espanyol v Getafe 11.00 (Premier Sports)
    Osasuna v Athletic Bilbao 13.00 (Premier Sports)
    Eibar v Alavés 15.00 (Premier Sports)
    Villarreal v Celta Vigo 17.30 (Premier Sports)
    Real Valladolid v Sevilla 20.00 (Premier Sports)
  • Serie A
    Bologna v Parma 11.00 (Premier Sports)
    Roma v Brescia 14.00 (Premier Sports)
    Sampdoria v Udinese 17.30 (Premier Sports)
    Lecce v Cagliari 19.45 (Premier Sports)
  • FA Women’s Super League
    Birmingham City v Chelsea 14.00 (BT Sport)

RUGBY UNION

Friday 22 November

  • Champions Cup
    Ulster v Clermont Auvergne 19.00 (BT Sport)

Saturday 23 November

  • Champions Cup
    Saracens v Ospreys 12.30 (BT Sport)
    Benetton v Northampton Saints 12.45 (BT Sport)
    Toulouse v Connacht 13.00 (BT Sport)
    Exeter Chiefs v Glasgow Warriors 15.00 (BT Sport)
    Lyon v Leinster 15.00 (BT Sport)
    Harlequins v Bath 17.15 (BT Sport)
    Munster v Racing 92 17.15 (BT Sport)
  • Challenge Cup
    Cardiff Blues v Leicester Tigers 19.45 (BT Sport)

Sunday 24 November

  • Champions Cup
    Sale Sharks v La Rochelle 12.30 (BT Sport)
    Montpellier v Gloucester 15.00 (BT Sport)

 CRICKET

Monday 18 November

  • T10 Cricket
    Deccan v Karnataka 11.30 (FreeSports)
    Abu Dhabi v Maratha Arabians 13.45 (FreeSports)
    Delhi Bulls v Bangla Tigers 16.00 (FreeSports)

Tuesday 19 November

  • T10 Cricket – from 11.30 (FreeSports)
  • West Indies Super 50 Cup
    Guyana Jaguars v Leeward Islands 22.15 (BT Sport)

Wednesday 20 November

  • T10 Cricket – from 11.30 (FreeSports)
  • New Zealand v England Test Match Day One 22.00 (Sky Sports)
  • Australia v Pakistan Test Match Day One 23.45 (BT Sport)

Thursday 21 November

  • T10 Cricket – from 11.30 (FreeSports)
  • West Indies Super 50 Cup
    Trinidad & Tobago v USA 17.45 (BT Sport)
  • New Zealand v England Test Match Day Two 22.00 (Sky Sports)
  • Australia v Pakistan Test match Day Two 23.45 (BT Sport)

 Friday 22 November

  • T10 Cricket – from 11.30 (FreeSports)
  • New Zealand v England Test Match Day Three 22.00 (Sky Sports)
  • Australia v Pakistan Test Match Day Three 23.45 (BT Sport)

 Saturday 23 November

  • T10 Cricket – from 11.30 (FreeSports)
  • West Indies Super 50 Cup
    Trinidad & Tobago v Guyana 22.15 (BT Sport)
  • New Zealand v England Test Match Day Four 22.00 (Sky Sports)
  • Australia v Pakistan Test Match Day Four 23.45 (BT Sport)

 Sunday 24 November

  • T10 Cricket – from 13.45 (FreeSports)
  • New Zealand v England Test Match Day Five 22.00 (Sky Sports)
  • Australia v Pakistan Test Match Day Five 23.45 (BT Sport)

AMERICAN FOOTBALL

Saturday 23 November

  • College Game Day 14.00 (BT Sport)

BASKETBALL

Thursday 21 November

  • Myrtle Beach Invitational
    Villanova v Middle Tennessee 16.30 (BT Sport)
    Ohio v Baylor 21.30 (BT Sport)
  • Charleston Tournament
    Florida v St Joseph’s 19.00 (BT Sport)

Sunday 24 November

  • NBA
    Houston Rockets v Dallas Mavericks 20.30 (Sky Sports)
    Minnesota Timberwolves v Phoenix Suns 22.00 (Sky Sports)
  • GOLF

Wednesday 20 November

  • DP World Tour Championship – on the range 11.00 (Sky Sports)

Thursday 21 November

  • DP World Tour Championship Day One – from opening (Sky Sports)
  • RSM Classic 14.15 (Sky Sports)

Friday 22 November

  • DP World Tour Championship Day Two – from opening (Sky Sports)
  • RSM Classic 14.15 (Sky Sports)

Saturday 23 November

  • DP World Tour Championship Day Three – from opening (Sky Sports)
  • RSM Classic 18.00 (Sky Sports)

Sunday 24 November

  • DP World Tour Championship Day Four – from opening (Sky Sports)

HORSE RACING

  • Every day from 13.30 (Sky Sports)

ICE HOCKEY

Tuesday 19 November

  • KHL
    Traktor v Jokerit 14.00 (Premier Sports)

Wednesday 20 November

  • EIHL match 19.00 (Premier Sports)

Thursday 21 November

  • KHL
    Avangard v Avtomobilist Yekaterinburg 16.30 (Premier Sports)

Saturday 23 November

  • NHL
    Washington Capitals v Vancouver Canucks 17.30 (FreeSports)

Sunday 24 November

  • NHL
    Florida Panthers v Buffalo Sabres 22.00 (Premier Sports)

MOTOR SPORT

Friday 22 November

  • Formula E Diriyah E-Prix Race One 12.00 (Eurosport)

Saturday 23 November

  • Formula E Diriyah E-Prix Race Two 12.00 (Eurosport)

TENNIS

Monday 18 November

  • Davis Cup
    Croatia v Russia 15.00 & 19.00 (Eurosport)

Tuesday 19 November

  • Davis Cup
    Argentina v Chile 10.00 & 14.00 (Eurosport)
    Spain v Russia 17.00 & 21.00 (Eurosport)

Wednesday 20 November

  • Davis Cup
  • Great Britain v Netherlands 10.00 & 14.00 (Eurosport)
    Croatia v Spain 17.00 & 21.00 (Eurosport)

Thursday 21 November

  • Davis Cup
    Great Britain v Kazakhstan 10.00 & 14.00
    Quarter-Finals 17.00 & 21.00 (Eurosport)

Friday 22 November

  • Davis Cup
    Quarter-Finals 10.00 & 17.00 (Eurosport)

Saturday 23 November

  • Davis Cup
    Semi-Finals 10.00 & 17.00 (Eurosport)

Sunday 24 November

  • Davis Cup
    Final 15.00 & 19.00 (Eurosport)