FA Cup third round, League Cup semi-finals, the return of Serie A and much, much more. All live, all here.

FOOTBALL

Monday 06 January

  • FA Cup Third Round
    Arsenal v Leeds United (BBC One)
  • Serie A
    Bologna v Fiorentina 11.25 (Premier Sports)
    Juventus v Cagliari 13.50 (Premier Sports)
    AC Milan v Sampdoria 13.55 (Premier Sports)
    Lecce v Udinese 16.55 (Premier Sports)
    Napoli v Inter Milan 19.35 (Premier Sports)

Tuesday 07 January

  • League Cup Semi-Finals 1st leg
    Manchester United v Manchester City 20.00 (Sky Sports)
  • French League Cup
    Quarter-Final game 20.05 (BT Sport)

Wednesday 08 January

  • League Cup Semi-Finals 1st leg
    Leicester City v Aston Villa 20.00 (Sky Sports)
  • Serie A
    Lazio v Verona 19.45 (Premier Sports)
  • French League Cup
    Quarter-Final game 17.45 (BT Sport)
    Quarter-Final game 20.05 (BT Sport)
    Quarter-Final game 20.05 (BT Sport)

Thursday 09 January

  • Northern Irish Premiership
    Coleraine v Crusaders 19.45 (BBC Two NI)
  • Coppa Italia round of 16
    Torino v Genoa 20.15 (BT Sport)

Friday 10 January

  • Premier League
    Sheffield United v West Ham United 20.00 (Sky Sports)
  • Ligue 1 match 19.45 (BT Sport)

Saturday 11 January

  • Premier League
    Crystal Palace v Arsenal 12.00 (BT Sport)
    Spurs v Liverpool 17.30 (Sky Sports)
  • Championship
    Brentford v QPR 12.30 (Sky Sports)
  • Serie A
    Lazio v Napoli 17.10 (Premier Sports)
    Inter Milan v Atalanta 19.35 (Premier Sports)
  • FA Women’s Super League
    Manchester City v Everton 17.30 (BT Sport)

Sunday 12 January

  • Premier League
    Bournemouth v Watford 14.00 (Sky Sports)
    Aston Villa v Manchester City 16.30 (Sky Sports)
  • Championship
    Cardiff City v Swansea City 12.00 (Sky Sports)
  • Serie A
    Udinese v Sassuolo 11.25 (Premier Sports)
    Torino v Bologna 13.55 (FreeSports)
    Fiorentina v SPAL 13.55 (Premier Sports)
    Verona v Genoa 16.55 (Premier Sports)
    Roma v Juventus 19.35 (Premier Sports)
  • Ligue 1
    Match 14.00 (BT Sport)
    Match 16.00 (BT Sport)
    Match 20.00 (BT Sport)

RUGBY UNION

Friday 10 January

  • Champions Cup
    Bath v Harlequins 19.00 (BT Sport)
    La Rochelle v Sale Sharks 19.30 (BT Sport)

Saturday 11 January

  • Champions Cup
    Ospreys v Saracens 12.30 (BT Sport)
    Clermont v Ulster 12.45 (BT Sport)
    Connacht v Toulouse 15.00 (BT Sport)
    Glasgow Warriors v Exeter Chiefs 15.00 (BT Sport)
    Gloucester v Montpellier17.15 (BT Sport)
  • Challenge Cup
    Scarlets v Toulon 20.00 (S4C)

Sunday 12 January

  • Champions Cup
    Northampton Saints v Benetton 12.30 (BT Sport)
    Leinster v Lyon 12.45 (BT Sport)
    Racing 92 v Munster 15.00 (BT Sport)
  • Challenge Cup
    Leicester Tigers v Cardiff Blues 15.00 (BT Sport)

CRICKET

Tuesday 07 January

  • Bangladesh Premier League
    Chattogram Challengers v Rajshahi Royals 12.15 (BT Sport)

Wednesday 08 January

  • Bangladesh Premier League
    Dhaka Platoon v Rangpur Rangers 12.15 (BT Sport)

Friday 10 January

  • Bangladesh Premier League
    Khulna Tigers v Cumilla Warriors 12.45 (BT Sport)

Saturday 11 January10.00 (BT Sport)

  • Big Bash
    Perth Scorchers v Brisbane Heat 10.10 (BT Sport)

AMERICAN FOOTBALL

Saturday 11 January

Championship game 17.00 (BT Sport)

BASKETBALL

Friday 10 January

Pennsylvania Quakers @ Princeton Tigers 22.00 (BT Sport)

Saturday 11 January

Memphis @ South Florida 21.00 (BT Sport)
Pittsburgh @ Miami 23.00 (BT Sport)
Utah @ Colorado 23.00 (BT Sport)

DARTS

Monday 06 January
BDO World Darts Championships 13.00 & 19.00 (Eurosport)
Tuesday 07 January
BDO World Darts Championships 13.00 & 19.00 (Eurosport)
Wednesday 08 January
BDO World Darts Championships 13.00 & 19.00 (Eurosport)
Thursday 09 January
BDO World Darts Championships 13.00 & 19.00 (Eurosport)
Friday 10 January
BDO World Darts Championships 13.00 & 19.00 (Eurosport)
Saturday 11 January
BDO World Darts Championships 14.30 & 19.00 (Eurosport)
Sunday 12 January
BDO World Darts Championships 19.00 (Eurosport)

HORSE RACING
Every day from first race (Sky Sports)

ICE HOCKEY

Monday 06 January

  • IIHF U-20s
    Great Britain v Japan 10.00 (FreeSports)

Tuesday 07 January

  • IIHF U-20s
    Lithuania v Great Britain 17.00 (FreeSports)

Wednesday 08 January

  • KHL
    Dinamo Riga v Severstal 17.25 (FreeSports)

Thursday 09 January

  • IIHF U-20s
    Great Britain v Romania 13.30 (FreeSports)
  • SHL
    Djurgårdens v HV 71 19.00 (FreeSports)

Friday 10 January

  • IIHF U-20s
    Spain v Great Britain 10.00 (FreeSports)
  • KHL
    CSKA v Kunlun RS 16.30 (Premier Sports)

Saturday 11 January

  • NHL
    Vancouver @ Buffalo 18.00 (Premier Sports)

Sunday 12 January

  • IIHF U-20s
    Great Britain v Serbia 10.00 (FreeSports)
  • NHL
    Nashville @ Winnipeg 19.00 (Premier Sports)
    Buffalo @ Detroit 22.00 (Premier Sports)

SNOOKER

Sunday 12 January
London Masters 13.00 & 18.45 (Eurosport)

TENNIS

Sunday 12 January
ATP Tour Day One 10.35 (Eurosport)

%d bloggers like this: