Over fifty live football matches from ten different countries plus Twenty20 cricket, top-class rugby- both union and league – and much, much more. All live, all here.

FOOTBALL

Monday 10 February

  • Bundesliga 2
    Holstein Kiel v St Pauli 19.30 (BT Sport)

Tuesday 11 February

  • Championship
    Swansea City v QPR 19.45 (Sky Sports)
  • Scottish Premiership
    Hamilton Academical v Aberdeen 19.45 (Sky Sports)
  • UEFA Youth League
    Derby County U19 v Borussia Dortmund U19 13.00 (BT Sport)

Wednesday 12 February

  • Championship
    Bristol City v Derby County 19.45 (Sky Sports)
    Millwall v Fulham 19.45 (Sky Sports)
  • Scottish Premiership
    Kilmarnock v Rangers 19.15 (BT Sport)
  • Coppa Italia
    Semi-Final One 20.00 (BT Sport)
  • UEFA Youth League
    Rangers U19 v Atlético Madrid U19

Thursday 13 February

  • Coppa Italia
    Semi-Final Two 20.00 (BT Sport)
  • Women’s Super League
    Liverpool v Arsenal 18.45 (BT Sport)

Friday 14 February

  • Premier League
    Wolves v Leicester City 19.15 (BT Sport)
  • Championship
    Hull City v Swansea City 19.45 (Sky Sports)
  • Scottish Championship
    Alloa Athletic v Dundee United 19.05 (BBC Scotland)
  • Scottish Challenge Cup Semi-Final
    Partick Thistle v Raith Rovers 19.45 (BBC Alba)
  • Welsh Premier League
    Bala Town v The New Saints 20.00 (S4C)
  • Bundesliga
    Borussia Dortmund v Eintracht Frankfurt 19.15 (BT Sport)
  • La Liga
    Granada v Real Valladolid 20.00 (La Liga TV)
  • Ligue One
    TBC 19.45 (BT Sport)

Saturday 15 February

  • Premier League
    Southampton v Burnley 12.00 (BT Sport)
    Norwich City v Liverpool 17.30 (Sky Sports)
  • Championship
    West Bromwich Albion v Nottingham Forest 12.30 (Sky Sports)
  • National League
    Yeovil Town v Chesterfield 17.15 (BT Sport)
  • Northern Ireland League Cup Final
    Coleraine v Crusaders 19.00 (Sky Sports)
  • Bundesliga
    Fortuna Düsseldorf v Borussia Mönchengladbach 17.15 (BT Sport)
  • Serie A
    Bologna v Genoa 17.00 (Premier Sports)
  • La Liga
    Real Mallorca v Alavés 12.00 (La Liga TV)
    Villarreal v Levante 17.30 (La Liga TV)
    Valencia v Atlético Madrid 20.00 (La Liga TV)
  • Ligue One
    TBC 19.00 (BT Sport)
  • Liga NOS
    Benfica v Sporting Braga 18.00 (FreeSports)

Sunday 16 February

  • Premier League
    Aston Villa v Tottenham Hotspur 14.00 (Sky Sports)
    Arsenal v Newcastle United 16.30 (Sky Sports)
  • Scottish Premiership
    Aberdeen v Celtic 12.00 (Sky Sports)
    Kilmarnock v Hibernian 16.00 (BT Sport)
  • Scottish Challenge Cup Semi-Final
    Inverness Caledonian Thistle v Rangers Colts 16.10 (BBC Alba)
  • Bundesliga
    Cologne v Bayern Munich 14.15 (BT Sport)
    Mainz v Schalke 04 16.45 (BT Sport)
  • Serie A Udinese v Verona 11.30 (Premier Sports)
    Sassuolo v Parma 14.00 (FreeSports)
    Juventus v Brescia 14.00 (Premier Sports)
    Cagliari v Napoli 17.00 (Premier Sports)
  • La Liga
    Sevilla v Espanyol 11.00 (FreeSports)
    Leganes v Real Betis 13.00 (La Liga TV)
    Eibar v Real Sociedad 15.00 (La Liga TV)
    Athletic Bilbao v Osasuna 17.30 (La Liga TV)
    Real Madrid v Celta Vigo 20.00 (La Liga TV)
  • Ligue One
    TBC 14.00 (BT Sport)
    TBC 16.00 (BT Sport)
    TBC 20.00 (BT Sport)
  • Eredivisie
    PEC Zwolle v Feyenoord 15.45 (Premier Sports)

RUGBY UNION

Monday 10 February

  • Leinster Schools Senior Cup
    Quarter-Final One 15.00 (FreeSports)

Tuesday 11 February

  • Leinster Schools Senior Cup
    Quarter-Final Two 15.00 (FreeSports)

Wednesday 12 February

  • Leinster Schools Senior Cup
    Quarter-Final Three 15.00 (FreeSports)

Thursday 13 February

  • Leinster Schools Senior Cup
    Quarter-Final Four 15.00 (FreeSports)

Friday 14 February

  • Premiership
    Gloucester v Exeter Chiefs 19.00 (BT Sport)
  • PRO 14
    Glasgow v Zebre 19.00 (Premier Sports)
    Munster v Southern Kings 19.00 (Premier Sports)

Saturday 15 February

  • Premiership
    Leicester Tigers v Wasps 14.45 (BT Sport)
  • PRO 14
    Leinster v Cheetahs 14.30 (FreeSports)
    Scarlets v Edinburgh 14.45 (Premier Sports)
    Ospreys v Ulster 17.10 (Premier Sports)
    Dragons v Benetton 19.20 (Premier Sports)
    Connacht v Cardiff 19.30 (Premier Sports)
  • Super Rugby – Overall Group
    Lions v Stormers 13.05 (Sky Sports)
    Los Jaguares v Reds 19.40 (Sky Sports)

Sunday 16 February

  • Premiership
    Northampton Saints v Bristol Bears 14.30 (BT Sport)
  • Championship
    Newcastle Falcons v Cornish Pirates 15.00 (Sky Sports)

CRICKET

Wednesday 12 February

  • Twenty20 Series 2020
    South Africa v England 16.00 (Sky Sports)

Friday 14 February

  • Twenty20 Series 2020
    South Africa v England 16.00 (Sky Sports)

Sunday 16 February

  • Twenty20 Series 2020
    South Africa v England 12.30 (Sky Sports)

AMERICAN FOOTBALL

Saturday 15 February

  • College Game Day 16.00 (BT Sport)
  • XFL
    New York Guardians @ DC Defenders 19.00 (BT Sport)
    Tampa Bay Vipers @ Seattle Dragons 22.00 (BT Sport)

Sunday 16 February

  • XFL
    Dallas Renegades @ Los Angeles Wildcats 20.00 (BT Sport)
    St Louis BattleHawks @ Houston Roughnecks 23.00 (BT Sport)

BASKETBALL

Sunday 16 February

  • NCAA
    Villanova @ Temple 18.00 (BT Sport)
    Memphis @ UConn 20.00 (BT Sport)

DARTS

Thursday 13 February

  • Premier League Darts 19.00 (Sky Sports)

GOLF

Wednesday 12 February

  • Women’s Amateur Asia-Pacific from opening (Sky Sports)

Thursday 13 February

  • Women’s Amateur Asia-Pacific from opening (Sky Sports)
  • Genesis Open Day One 14.45 & 19.00 (Sky Sports)

Friday 14 February

  • Women’s Amateur Asia-Pacific from opening (Sky Sports)
  • Genesis Open Day Two 14.45 & 19.00 (Sky Sports)

Saturday 15 February

  • Women’s Amateur Asia-Pacific from opening (Sky Sports)
  • Genesis Open Day Three 18.00 (Sky Sports)

Sunday 16 February

  • Genesis Open Day Four 18.00 (Sky Sports)

HORSE RACING

  • Every day from first race (Sky Sports)

ICE HOCKEY

Tuesday 11 February

  • SHL
    Djurgården v Färjestad 18.00 (FreeSports)

Thursday 13 February

  • KHL
    CSKA v Barys Nur-Sultan 16.30 (FreeSports)

Saturday 15 February

  • NHL
    Nashville @ St Louis 20.00 (FreeSports)
    Edmonton @ Carolina 21.00 (Premier Sports)

Sunday 16 February

  • NHL
    Boston Bruins @ New York Rangers 20.30 (BT Sport)

MOTOR SPORT

Thursday 13 February

  • WRC Sweden Day One 19.00 (BT Sport)

Friday 14 February

  • WRC Sweden Day Two from opening (BT Sport)

Saturday 15 February

  • WRC Sweden Day Three from opening (BT Sport)
  • Formula E Mexico 17.35 & 22.00 (Eurosport)

Sunday 16 February

  • NASCAR Cup Series
    Daytona 500 19.00 (Premier Sports)

RUGBY LEAGUE

Thursday 13 February

  • Super League
    Wigan Warriors v Toronto Wolfpack 19.45 (Sky Sports)

Friday 14 February

  • Super League
    Salford Red Devils v Huddersfield Giants 19.45 (Sky Sports)

SNOOKER

Monday 10 February

  • Welsh Open Day One from opening (Eurosport)

Tuesday 11 February

  • Welsh Open Day Two from opening (Eurosport)

Wednesday 12 February

  • Welsh Open Day Three from opening (Eurosport)

Thursday 13 February

  • Welsh Open Day Four from opening (Eurosport)

Friday 14 February

  • Welsh Open Quarter-Finals 11.45 & 18.45 (Eurosport)

Saturday 15 February

  • Welsh Open Semi-Finals 12.45 & 18.45 (Eurosport & Quest)

Sunday 16 February

  • Welsh Open Final 12.45 & 18.45 (Eurosport & Quest)
%d bloggers like this: